Vi er glade for å ønske tre nye medarbeidere velkommen til Nettrakett-familien! Med ulik bakgrunn og erfaring tilfører de både ny kompetanse og friske perspektiver til teamet vårt. Her kan du bli litt bedre kjent med dem:
Alexander – UGC-ansvarlig
Alexander har bakgrunn innen ernæringsvitenskap, men valgte tidlig å satse på digital markedsføring. Han startet eget byrå rettet mot hotellbransjen, og har senere hatt roller i etablerte selskaper – blant annet hos inzpire.me (eid av Schibsted) – hvor han fordypet seg i influencer marketing og UGC (user generated content).
I tillegg har Alexander relevant erfaring fra reiselivsbransjen, og har opparbeidet seg solid forståelse for hvordan man skaper innhold som både engasjerer og konverterer. Hos Nettrakett har han rollen som UGC-ansvarlig, der han kombinerer strategi, kreativitet og historiefortelling for å bygge sterke merkevarer.
Martine – Digital markedsfører
Martine har en bachelor i media, IKT og design fra Høgskulen i Volda, og har i tillegg erfaring fra studier og utveksling innen markedsføring i Tyskland. Hun har bred bakgrunn fra markedsføring i ulike bransjer – alt fra teknologi og SaaS/PaaS/BaaS til frivillig sektor – og kombinerer dette med ledererfaring fra detaljhandel.
Med sin kompetanse innen både markedsføring, ledelse og økonomi trives Martine spesielt godt i skjæringspunktet mellom kreativitet og struktur.
Wenhui – Digital markedsfører
Wenhui har en mastergrad i digital markedsføring fra Skema Business School i Frankrike, samt en mastergrad i antropologi fra UiT Norges arktiske universitet. I Frankrike jobbet han blant annet som traffic manager for en av landets største nettbutikker, før veien gikk videre til nye erfaringer i Nord-Norge.
Han har også bakgrunn fra reiselivsnæringen i nord, og har spesialisert seg på Google Ads, Meta Ads og SEO. I tillegg til sin brede internasjonale erfaring – etter å ha bodd i Kina, Frankrike, Spania, Argentina og Colombia – bringer han med seg en genuin interesse for kulturer og språk. Denne kombinasjonen gjør ham til et verdifullt tilskudd til markedsføringsteamet vårt.
Vi er stolte over å ha fått Martine, Alexander og Wenhui med på laget, og ser frem til å skape gode resultater sammen med dem – til inspirasjon og verdi for kundene våre. 🚀